Blog

Proszę nie wchodzić na rzeźby

Funkcjonowanie rzeźb w plenerze i w tak wyjątkowej bliskości z mieszkańcami okolic parku stawia nas w niepowtarzalnej sytuacji – możemy traktować je jak swoje. I jak o takie dbajmy o nie.

Podsumowanie spotkania "Zaplanujmy nasz Park"

Podsumowanie spotkania „Zaplanujmy nasz Park”

Miesiąc temu spotkaliśmy się w świetlicy na Osiedlu Górniczym by porozmawiać o pomysłach, refleksjach i wspomnieniach związanych z naszym Parkiem. Po zebraniu notatek, komentarzy sporządziliśmy raport i podsumowanie spotkania „Zaplanujmy nasz Park”

Podsumowanie I etapu prac nad rzeźbami

Od sierpnia do października trwały w naszym parku prace renowacyjne. Rzeźby „Alarm – ginie natura” Władysława Tumkiewicza oraz „Macierzyństwo” Barbary Zbrożyny zostały skrupulatnie oczyszczone oraz zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

Zaplanujmy nasz park

To pierwsze spotkanie mieszkańców okolic Parku, na którym chcemy porozmawiać o oczekiwaniach i pomysłach dotyczących dalszych:– prac nad rzeźbami, – wydarzeń w Parku, – rozbudowy infrastruktury (np. placu zabaw). Chcemy również zbierać wspomnienia związane z Parkiem, dlatego zapraszamy ze zdjęciami, filmami, opowieściami. Spotkanie odbędzie się w formule 4 stolików, zaprosimy każdą osobę do opowiedzenia o…
Czytaj dalej

Światło nad „Macierzyństwem” – początek prac konserwacyjnych w Parku

W okolicy rzeźby „Macierzyństwo” Barbary Zbrożyny rozpoczęły się prace przygotowujące do konserwacji rzeźb w parku. Przycięte zostały drzewa, które od lat siedemdziesiątych rozrosły się i regularnie powodują, że rzeźba Barbary Zbrożyny porasta zielenią, która powoli niszczy piaskowiec, z którego wykonane jest „Macierzyństwo„.